KAYMAKAM V. SAYIN AHMET SALİH POÇANOĞLU' NUN ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI
 
 
Değerli Öğretmenlerimiz,

Dünyanın her yerinde kutsal sayılan mesleğinize başladığınızda hissettiğiniz azim, heyecan ve şevkinizin yenileneceği bir “Öğretmenler Günü”ne daha kavuşmanın mutluluğunu sizlerle paylaşıyor, bu “Onur gününüzü” gönülden kutluyorum.
 
İnsanlığa doğruyu, güzeli ve iyiyi öğreten, ilim ve irfanı kuşaktan kuşağa aktaran öğretmenler, dünyanın her yerinde çok kutsal bir vazifeyi icra ediyorlar. 

İnancımızın ilk emri, insanlığın içinde bulunduğu cehaletin sona erdirilmesi için “Oku” olmuştur. Bu anlamda Hz. Ali (R.A)“Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum” diyerek ilim ve irfana verdiği önemi belirtmiştir.
 
Hiçbir zaman hatırınızdan çıkarmadığınıza inandığım Cumhuriyetimizin Kurucusu ve Başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün emaneti olan Türkiye Cumhuriyetini koruyacak, kollayacak ve yüceltecek gençleri yetiştiren sizlersiniz. 
 
Hoşgörü, birikim ve donanımınız, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ne gönülden bağlı nesiller yetiştirmeye fazlasıyla yetecektir. Yüreğinizde taşıdığınız ülke ve millet sevdası bu sorumluluğun yerine getirilmesinde en büyük güven kaynağımızdır. 
 
Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal’in “Sizin eseriniz olacaktır” vecizeleriyle işaret ettikleri, bu cennet vatanı hür ve bağımsız olarak sonsuza taşıyacak gençliğimizi, modern ilimin bütün gerekleriyle yetiştiren, yüksek irade, şuur ve muhakeme gücüyle donatan bütün öğretmenlerimize minnet ve şükranlarımı sunuyorum. 
 
Sevgilerin en özeline layık fedakar Öğretmenlerim,  

Gönülden inanıyor ve güveniyorum ki sizler, kararlı adımlar atarak dorukta kalmayı daima başaracak, fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller yetiştirmeye devam edeceksiniz. 

Bu duygu ve düşüncelerle “24 Kasım Öğretmenler Gününüzü” yürekten kutluyor, ebediyete intikal eden öğretmenlerimize yüce Allah’tan rahmet diliyor, tüm öğretmenlerimizi ve fedakar ailelerini sevgi ve saygıyla selamlıyorum.
 
 
 
 
                                                                              Ahmet Salih POÇANOĞLU
                                                                                         Kaymakam V.