Şehit ve Gazi Ailelerine, Dezavantajlı Gruplara Yönelik İftar Verildi
Okunma Sayısı : 3592 kişi tarafından okunmuştur.

 Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanlığı Şehit ve Gazi yakınları ile dezavantajlı gruplara yönelik iftar verdi.

 

 

 

 

 

 

 


Yemeğe Hamamözü Kaymakamı Kadir Güntepe, Garnizon Komutanı Mustafa Parlakay, Belediye Başkanı Bahattin Destebaş, İlçe Emniyet Amiri Ömer Kapsal İlçe Müftüsü Cemil Liv, ve ilçe protokolü katıldı.

İftarda yaptığı konuşmada Kaymakam Güntepe şunları ifade etti. "Geçen sene başlattığımız bu yıl ikincisi düzenlediğimiz iftarımızda sizlerle birlikte olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Türkiye Cumhuriyeti Anayasasının 2. maddesi devletimizi sosyal devlet olarak tanımlıyor. Bundan dolayı sosyal hayatta şu ya da bu nedenle bir şekilde dezavantajlı bir duruma düşmüş vatandaşlara sahip çıkmak bizler için hem bir ödev hem de sorumluluktur. Bizler de Anayasamızın bizlere verdiği bu görev bilinciyle Sosyal Yardımlaşma Vakfımız aracılığıyla bu durumda olan vatandaşlarımıza kol kanat germeye çalışıyoruz. Bu amaçla akülü araç almaya maddi güç yetiremeyen engelli vatandaşımıza araç alıyor, ciddi hastalıklara yakalanmış vatandaşlarımızın tedavi giderlerine yardımcı oluyor, şehitlerimizin isimlerini ilelebet yaşatmak için onla adına örnek sınıflar oluşturuyoruz. Bunları ve benzeri bütün hizmetleri devletimizin bize verdiği imkanlarla görev ve sorumluluk bilinciyle yapıyoruz. Bu nedenle bu hizmetleri yapmak devletin lüksü değil asli görevidir. Çünkü sosyal devlette kimse sahipsiz değildir.

Devlet kimsesizlerin yanındadır. Bundan dolayı utanmadan, sıkılmadan, çekinmeden gelebileceğiniz, sıkıntılarınızı paylaşabileceğiniz bir devlet kapısı olduğunu unutmayın. Bu kapı size ardına kadar açık" dedi.

Yemeğin ardından Kaymakam Güntepe vatandaşlar tek tek hatıra fotoğrafı çektirdi.

 

Valimiz

   Sayın Salih IŞIK

.